Otázky a odpovědi

Nenašli jste v naší nabídce vhodnou službu nebo potřebujete poradit?

Potřebuji vytisknout data, v jaké podobě je mám připravit?

Tiskneme z většiny běžných dat. Nejideálnější je PDF či CDR (ve křivkách, verze X3 a nižší). Fotky v JPG, BMP, TIFF, ... Texty pokud nejdou převézt do PDF, vytiskneme z Wordu, ale je třeba brát v potaz, že Word / Excel / PowerPoint apod. nezachovávají písma - tedy pokud na svém počítači použijete písma, která my nemáme, program je automaticky bez výstrahy nahradí alternativou - pak je velmi pravděpodobné rozhození celého textu.
Pokud potřebujete vytisknout plán větší jak A3, je třeba uložit do PDF, ve velikosti 1:1 jak potřebujete výsledný tisk, papír pod výkres nastavte taktéž jak potřebujete (pokud si nastavíte tisk např. A3 a papír A2, plán se nezvětší ale vytiskne se výkres A3 uprostřed papíru A2 / toto vše si můžete překontrolovat v náhledu PDF).

Pokud budete připravovat data pro tisk ofsetem, či pro nestandardní formáty dopředu se informujte jak data připravit. Využíváme pro ofsetový tisk několik partnerů, z nichž každý vyžaduje drobné odlišnosti (např. různý přesah spadávky či někdo vyžaduje ořezové značky jiný je naopak nechce).

 

Na jakém médiu lze doručit data?

Na většině dnes používaných ... zejména flash disk, CD, DVD, případně nouzově i na 3,5" disketách. Nejlepší je však data k tisku poslat e-mailem na copy@centrum.cz s upřesněním kolik kterých souborů vytisknout, jak je vytisknout (černobíle / barevně), na jaký papír (slabý, silný, barevný, speciální ...), případně jak zkompletovat (sešít, svázat, složit, zalaminovat, ...). Posláním dat e-mailem eliminujete čekání na vyhotovení zakázky. Pokud je celková velikost posílaných souborů přes 10 MB použijte některou z free služeb na posílání souborů např. www.leteckaposta.cz nebo www.uschovna.cz

 

Jaké největší plány / plakáty / reklamy můžete vytisknout / skenovat?

Až šíře 916mm ... u skenování délka není omezena, u tisku se setkáváme s omezením v PDF na 3 nebo 5 metrů délky - pokud jsou však data v pořádku, tak pak je jediným omezení délka role papíru. Tyto nadměrné plány z kapacitních důvodů neděláme na počkání.

Kde nás najdete

COPY CENTRUM
Nádražní 260, 269 01 Rakovník
IČ: 10198121, DIČ: CZ5508301007

Tel.: 313 51 29 07, Fax: 313 51 59 34
E-mail: copy@centrum.cz